KONST / Litografier / Färglitografi 17334273
nr 1733 4273
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Signerad, numrerad 112/310, daterad 1974. Färglitografi, bildmått: 56x50 cm, yttermått inklusive ram: 71x58 cm
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
måndag 20 oktober 2025
kl 20:11:38
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin